Naša škola i ove godine u ulozi Deda Mraza u ustanovi "Mara"
Nakon uspešno izvedene humanitarne akcije na nivou škole, prikupljanje pribora, igračaka, odevnih predmeta i slatkiša za decu ustanove „Mara“, naši đaci odneli poklone i izveli predstavu štićenicima ustanove „Mara“. Više o ovom događaju pročitajte na ovoj strani.
Naša škola uvela elektronsku katalogizaciju biblioteke
Pored niških gimnazija, i naša škola odnedavno koristi mogućnosti elektronske katalogizacije knjiga u okviru E-biblioteke. Više o ovoj vesti pročitajte na ovoj strani.
Održana prezentacija o globalnom zagrevanju

U okviru ekološke sekcije, učenici naše škole su održali predavanje na temu: Globalno zagrevanje. U saradnji sa prof. hemije Irenom Nikolić, učenici su prvo putem pano prezentacije ukazali na opasnost globalnog zagrevanja. Više o ovom događaju pročitajte na ovoj strani.
Nacionalna alumni konferencija

Dušan Stojiljković i Jovan Milić bili su deo prve nacionalne alumnize.rs konferencije. Više o ovom događuju pročitajte na ovoj strani.

Upis učenika u II, III i IV razred

Upis učenika u II, III i IV razred je u sredu 28. 8. 2013. od 10h do 12h.

Robo int invent 2013.

ROBO-INT invent-Smotra tehničkog stvaralaštva iz robotike i interfejs tehnologije održana je u našoj školi 1. 6. 2013. Više o ovom događuju pročitajte na ovoj strani.

Nacionalno takmičenje učeničkih kompanija

Naša škola učestvovala je na takmičenju najboljih učeničkih kompanija Srbije održanom u Beogradu od 29.5. do 31.5. Više o ovom događaju pročitajte na ovoj strani.

Finale II regionalnog takmičenja u bacanju bumeranga

U petak, 17.5.2013. održano je veliko finale II regionalnog takmičenja u bacanju bumeranga. Organizatori takmičenja su naša škola i učenička kompanija iz naše škole „BWS“. Više o ovom događaju, kao i rezultate takmičenja, pročitajte na ovoj strani.

Ples maturanata

Skoro 2.000 niških maturanata, među kojima su bili i maturanti iz naše škole, zaplesalo je 17. 5. 2013., tačno u podne na Maturantskoj paradi "ples tolerancije". Niški maturanti su plesali istovremeno sa vršnjacima iz 42 mesta u Srbiji i iz 9 država. Više o ovom događaju pročitajte na ovoj strani.

Proslavljen Dan škole

U prisustvu učenika, profesora i gostiju škole, MTŠ „15.maj“ proslavila 74. rođendan. Nakon priredbe i svečane akademije, odigrana je i Lego utakmica. Snimak utakmice i više o ovom događaju pročitajte na ovoj strani.

Lego utakmica u Politehničkoj školi u Kragujevcu

Revijalna “utakmica” Lego robota odigrana je 10. maja u Politehničkoj školi u Kragujevcu. Pored ESTŠ škole "Nikola Tesla" iz Kraljeva i Politehničke škole iz Kragujevca i naša škola je učestvovala u ovom Lego turniru. Više o ovom događaju pročitajte na ovoj strani

Održane kvalifikacije za takmičenje u bacanju bumeranga

Učenici i profesori naše škole  organizovali su kvalifikaciono takmičenje u bacanju bumeranga za učenike iz čitavog regiona. Pored niških srednjih škola,  takmičenju su prisustvovale i škole iz Aleksinca. Više o ovom događaju kao i rezultate takmičenja pročitajte na ovoj strani