Smotra tehničkog stvaralaštva iz robotike i interfejs tehnologije

U našoj školi 24.maja se održavaju sledeća takmičenja:

1.) OSNOVNE ŠKOLE - TEHNIČKO I INFORMATOČKO OBRAZOVANJE - Međuokružna smotra tehničkog stvaralaštva iz robotike i interfejs tehnologije "ROBO-INT Invent"

2.) SREDNJE ŠKOLE - RAČUNARSTVO I INFORMATIKA - Međuokružno takmičenje učenika iz robotike i interfejs tehnologije

Pozivno pismo, satnicu i ostale dokumente preuzmite sa ove strane

III takmičenje u bacanju bumeranga: " Danas bacam za svoju budućnost"

Ovogodišnji slogan takmičenja: "Danas bacam za svoju budućnost"

LINK ZA LIVE PRENOS JE: http://www.youtube.com/watch?v=Xw3WcS_7oFk

Sa željom da se sva zainteresovana deca uključe u sportsku manifestaciju bacanja bumeranga, MTŠ "15.maj" z saradnji sa TŠ "Prota Stevan Dimitrijević" iz Aleksinca, već tradicionalno organizuje takmičenje u bacanju bumeranga. Kvalifikacije za takmičenje biće održane u utorak, 15.4.2014. u 10:00h, a finale sa revijalnim delom, održaće se 13.5. 2014. od 11:00h na platou ispred Logora "Crveni Krst". Više o ovom događaju pročitajte na ovoj strani.

Učenici naše škole osvojili III mesto na takmičenju Sajt za bezbedan Internet

Učenici naše škole Dušan Stojiljković i Jovan Milić, mentor prof. Bojana Radenković učestvovali su na takmičenju Sajt za bezbedan Internet i osvojili III mesto. Više o ovom događaju pročitajte na ovoj strani

Učenici naše škole - Ambasadori kulture
Naša škola ima svoje Ambasadore, koji su bili na zvaničnoj promociji svih Ambasadora, kako sami kažu trudiće se da kulturu približe u svojoj školi. Više o ovom događaju pročitajte na ovoj strani.
Učenici naše škole na prijemu u Skupštini grada Niša
Učenici naše škole, ujedno i članovi učeničke kompanije BWS, zajedno sa direktorom Aleksandrom Stevanovićem, bili su gosti predsednika Skupštine Grada Niša prof.dr. Mileta Ilića. Više o ovom događaju pročitajte na ovoj strani.
Proslavljena školska slava Sveti Sava
Uz prigodan program proslavljena školska slava Sveti Sava. Više o ovom događaju pročitajte na ovoj strani.
Izašao je novi broj školskog časopisa
Novi broj školskog časopisa "Petnaestica" možete pročitati na ovoj strani.
Učenik naše škole dobio najviše gradsko priznanje
Jovan Milić, učenik trećeg razreda smera tehničara robotike našao se među dobitnicima najprestižnije nagrade „11. januar“. Više o ovom događaju pročitajte na ovoj strani.
Obeležen dan borbe protiv side

Učenički parlament naše škole je, tradicionalno, obeležio svetski Dan borbe protiv side. Ove godine učenički parlament je želeo da napravi edukativni dan, sa prezentacijom video filma, koji su radili učenici naše škole. Više o ovom događaju pročitajte na ovoj strani.

Učenici naše škole osvojili 1. mesto na IEESTEC konferenciji

Dušan Stojiljković i Dušan Nikolić, uz pomoć prof. Biljane Nikolić, napisali su projekat na temu upravljanja Lego robotom mobilnim telefonom. Oni su tim projektom, po mišljenju publike, osvojili prvo mesto na ovogodišnjoj konferenciji. Više o ovom događaju pročitajte na ovoj strani.