Učenici naše škole na takmičenju "Poslovni izazov"

U sredu, 15.10.2014. organizovano je takmičenje "Poslovni izazov", koje realizuje organizacija "Dostignuća mladih u Srbiji". Sa ponosom objavljujemo da je učenik četvrte godine naše škole Stefan Nedeljković, osvojio treće mesto na ovom takmičenju i time sebi omogućio prohodnost na nacionalno takmičenje koje će biti održano u septembru.

Naša škola u Noći istraživača

Naša škola je i ove godine učestvovala na festivalu "Noć istraživača".

Više o ovom događaju pročitajte na ovoj strani.

Evropski Dan jezika u našoj školi-"Speak to the future"

Sajam država i jezika "Speak to the Future", održan je 25. septembra 2014. u holu naše škole povodom Evropskog Dana jezika. Sajt ovom događaju je:

Više o ovom događaju pročitajte na ovoj strani.

Dve delegacije posetile našu školu

Delegacija EU i delegacija grada Trebinja, posetila je našu školu 9. septembra 2014.

Druga nacionalna Alumni konferencija

Druga nacionalna alumni konferencija održana je u Leskovcu, 22-23. avgusta 2014.godine uz prisustvo 100 članova alumni kluba AluminizeRS. Naša škola je imala svog predstavnika na konferenciji. U pitanju je Jovan Milić, učenik odeljenja M44.

Više o ovom događaju pročitajte na ovoj strani.

Smotra tehničkog stvaralaštva iz robotike i interfejs tehnologije

U našoj školi je u subotu, 24.5.2014. održana međuokružna smotra - takmičenje stvaralaštva iz robotike i interfejs tehnologija za učenike osnovnih i srednjih škola: ROBO-INT INVENT 2014.

Više o ovom događaju pročitajte na ovoj strani.

Izašao novi broj školskog časopisa "Petnaestica"

Učenici naše školske redakcije su se potrudili da školski časopis za 75. godina postojanja škole bude najbolji do sada.

Časopis možete pogledati na ovoj strani.

Održano finale u bacanju bumeranga

Učenici i profesori MTŠ "15.maj" i ove godine su organizovali takmičenje u bacanju bumeranga. Sa zadovoljstvom možemo da kažemo da smo ove godine oborili rekord, budući da smo imali jako puno učesnika i posetilaca.

Takmičenje je realizovano pod sloganom: "Danas bacam za svoju budućnost". Više o ovom događaju pročitajte na ovoj strani.

Dan škole - od 12. 5. 2014. počinje svečana nedelja u našoj školi

SVEČANA NEDELJA U NAŠOJ ŠKOLI !!!

Svakog dana neka aktivnost, sve do četvrtka 15.5.2014. kada se održava svečana akademija povodom 75 godina postojanja naše škole... Puno gostiju i puno aktivnosti...

DOBRO DOŠLI !!!

Seminar profesionalne orjentacije

U našoj školi 5. i 6. maja održan je dvodnevni seminar profesionalne orjentacije za učenike trećeg razreda, koji su realizovale Nevena Dimić i Rada Stojanović, studentkinje pedagogije Filozofskog fakulteta u Nišu. Projekat "Profesionalna orjentacija u Srbiji" sprovodi Nemačka organizacija za međunarodnu saradnju GIZ, u partnerstvu sa Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, u saradnji sa Ministarstvom omladine i sporta. Pomenuti seminar organizovan je od strane Kancelarije za mlade GO Medijana i Centra Inventiva.